بخش کردن کلمات

بخش کردن کلمات فارسی

این درس از دروس فارسی 1، درباره آموزش بخش کردن کلمات به کودکان است. درس کلمات و بخش‌ها همراه با ویدیویی جذاب و صدای آرام آموزگار برای آموزش بخش کردن کلمات فارسی کلاس اول آماده شده است تا حتی آموزش کلمات به خردسالان هم ممکن باشد! این ویدیو را که در حال حاضر در سایت فارسی‌آموزی به صورت رایگان منتشر شده است، با فرزند دلبند خود ببینید و در مسیر یادگیری زبان شیرین فارسی در کنار او باشید.

اولین گام از آموزش کلمات فارسی
قبل از اینکه به سراغ یادگیری نشانه‌ها یا حروف الفبای فارسی برویم، آموزش کلمه خوانی کلاس اول را داریم. چرا که در فرایند آموزش کلمات به کودکان، بخش کردن نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. وقتی کودک بتواند کلمات را به صورت بخش بخش بگوید، کم کم ساختار کلمه و حروف آن در ذهنش نقش بسته و فرایند یادگیری کلمات و حروف الفبا برایش آسان‌تر می‌شود.
ما در این قسمت به آموزش کلمات به کلاس اولی‌ها از طریق بخش کردن می‌پردازیم. کلمات یک بخشی کلاس اول مانند کیف یا برف می‌بینیم و در واقع آموزش کلمات با بازی را داریم. چرا که در این آموزش هر کودکی خود را جای یک روبات می‌گذارد و با زبان او سخن می‌گوید. این روش آموزش کلمات حروف الفبا، به خاطر جذابیت‌های بازی گونه و همینطور اینتراکتیوی که دارد، فرایند یادگیری را بسیار موفق‌تر پیش خواهد برد.
بعد از گذراندن بخش کردن، در دروس بعدی فارسی آموزی، به سراغ نشانه‌ها یا حروف الفبا می‌رویم تا جایی که بتوانیم به کمک این حروف، آموزش کلمات به کودکان را داشته باشیم. دروس فارسی 1 در حال حاضر به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته‌اند.

محتوای درس
0% تکمیل‌شده 0/2 مرحله
اسکرول به بالا
اسکرول به بالا